Polski prawnik i książki kryminalne

BySebastian

Polski prawnik i książki kryminalne

Czy koniecznie trzeba powiązać się ze studiami filologicznymi, aby zacząć pisać? Oczywiście, że nie. Jest wielu takich autorów, którzy nie mają nic wspólnego z tymi studiami, ale i tak postanowili spróbować swoich sił w pisaniu. Jaki jest tego efekt? Przykładem może być chociażby Remigiusz Mróz (https://www.taniaksiazka.pl/autor/remigiusz-mroz), który jest polskim prawnikiem. Czy tego autora trzeba komukolwiek przedstawiać? Oczywiście, że nie, bowiem jest to jeden z najsłynniejszych polskich pisarzy, którego każda książka okazuje się bestsellerem.

“Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4”

Sebastian Sendal jest młodym prawnikiem, który bardzo szybko został sędzią Trybunały Konstytucyjnego. Kariery mogłaby pozazdrościć mu niejedna osoba. Tylko, że jego pasmo wielkiego szczęścia przerywa…oskarżenie o morderstwo. Sendal twierdzi, że jest niewinny – w szczególności, że zamordowany w ogóle nie był mu znany. Nic ich nawet nie łączy, ale oskarżenie upiera się, że to młody sędzia jest winny, domagając się odebrania mu immunitetu. Sendal prosi Chyłkę o pomoc. Ta znajduje się w szpitalu, gdzie próbuje wyleczyć się m.in. z choroby alkoholowej. Prawniczka ma jeszcze wiele innych problemów, ale chce pomóc swojemu dawnemu koledze w rozwiązaniu takiej sprawy. Czy to możliwe, że ktoś specjalnie chce pogrążyć mężczyznę? Czy jego szybka kariera to nie efekt wiedzy, ale ustawka? Chyłka nie wie nawet z jakimi problemami będzie musiała się zmierzyć, decydując się na rozwiązanie tej sprawy. Czas na to, aby pomóc swojemu koledze.

“Halny”

Kolejny tom przygód Wiktora Frosta. To jeden z najbardziej rozpoznawanych bohaterów, jeżeli chodzi o Remigiusza Mroza. Po tym jak Bestia z Giewontu w końcu została złapana, wszyscy się ucieszyli. Spokój nadciągnął nad zakopiańskie szczyty. Sam Forst zniknął nagle niezauważenie. Po jakimś czasie zostają odnalezione kolejne zwłoki. Wszystko wygląda na to, że Bestia znowu zaczęła działać. Tylko, że Iwo znajduje się w jednym z najlepiej strzeżonych miejsc, jakie można znaleźć w Polsce. Nie może on nawet udać się do ubikacji bez wiedzy innych osób. To kto odpowiedzialny jest za tą zbrodnie? Dominika Wardyś-Hansen czuje, że potrzebna będzie jej pomoc Wiktora. Wie, że o pomoc powinna zwrócić się do samego Iwo, ale ten nie zamierza z nią rozmawiać. Obiecuje, że będzie współpracować, ale tylko z Forstem. Dominika będzie musiała znaleźć byłego pana komisarza. Czeka ją niełatwe zadanie. Tatry znowu spływają krwią. Czy ktoś będzie w stanie powstrzymać brutalnego mordercę?

 

About the author

Sebastian administrator