Prawnik od kryminalnych książek

BySebastian

Prawnik od kryminalnych książek

Remigiusz Mróz – Tania Książka to polski prawnik, który szturmem wdrapał się na listy polskich bestsellerów. Chyba nikt nie spodziewał się dosłownie takiego ataku ze strony, która do tej pory pilnie studiowała prawo na jednej z najlepszych, polskich uczelni. Po ukończeniu szkoły Mróz postanowił pisać, co też w jego przypadku okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Ludzie pokochali jego kryminale powieści i thrillery, które są w stanie zmrozić krew w żyłach. Chociaż chyba zdecydowana większość czytelników doskonale zdaje sobie sprawę z tego jakim autorem jest Mróz i do czego odnoszą się jego książki. Jego dorobek literacki jest imponujących rozmiarów. Można w nim znaleźć pojedyncze powieści sensacyjne oraz cykliczne dzieła.

“Halny”

To jedna z tych cyklicznych powieści, która cieszy się wielką popularnością. Piąty tom serii, który odnosi się do przygód komisarza Wiktora Forsta i jego przyjaciół. Chociaż, należałoby powiedzieć, że na początku tej książki Forst nie jest już komisarzem. Po tym jak rozwiązał sprawę Bestii z Giewontu, postanowił odejść z policji i ukryć się. Musiał popracować nad własnym życiem, a praca w policji mu to uniemożliwiła. Po tym jak Iwo Eliasz został złapany, Zakopane i okoliczne miejscowości odetchnęły z ulgą. W końcu można było poczuć się w miarę bezpieczne. Tylko nie na długo. W jednej z tatrzańskich kaplic zostają znalezione zwłoki zakonnicy. Modus operandi przypomina to, co robił Bestia. Czy to możliwe, że ma on swojego naśladowcę, który jest na wolności? Prokurator Dominika jest przerażona. Wie, że potrzebny będzie jej Wiktor Forst, ale nikt nie wie  gdzie podział się eks-komisarz i…jej eks-partner.

“Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4”

Sebastian Sendal to młody prawnik, który dosłownie idzie jak taran, wspinając się po szczeblach kariery. Zostaje on m.in. najmłodszym sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Jego dobrą passę przerywa nieoczekiwanie oskarżenie o zabójstwo. Sprawa jest o tyle dziwna, że Sendal nie znał ofiary, a miasto, gdzie doszło do zabójstwa, odwiedził on tylko raz – na dwa lata przed zabójstwem. O co więc dokładnie chodzi? Wszyscy domagają się uchylenia immunitetu sędziego. Ten decyduje się na to, aby poprosić Chyłkę o pomoc. Prawniczka ma swoje problemy – w tym chociażby chorobę alkoholową, ale chętnie godzi się na to, aby wesprzeć swojego starego kolegę. Czy będzie ona w stanie doprowadzić do rozwiązania zagadki? Czy to możliwe, że młody i zdolny prawnik może być faktycznie bestialskim mordercą?

 

About the author

Sebastian administrator